olejek do włosów
Pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja włosów

Oleje do włosów zyskały w ostatnim czasie sporo zwolenniczek. Kobiety, które dotychczas borykały się z napuszonymi i suchymi włosami, zauważyły, że dzięki pielęgnacji specjalnie dobranymi olejkami, można ujarzmić nawet najbardziej niesforne kosmyki. Wybierając olejek do włosów, warto najpierw sprawdzić, do jakiego typy włosa będzie najbardziej odpowiedni.

Na czym polega olejowanie włosów?

Olejowanie włosów polega na tym, by na wilgotne włosy nałożyć równomiernie odpowiedni olejek.  Należy przy tym pamiętać, by omijać skórę głowy – nawet najlepsze olejki do włosów zatkają pory i włosy będą się przetłuszczać.Po nałożeniu olejku włosy należy okryć ręcznikiem (najlepiej ciepłym) i odczekać kilkanaście minut. Następnie włosy trzeba umyć dwukrotnie szamponem.

Olejki do włosów – dopasować do typu włosa?

Włosy dzielą się na nisko-, średnio- i wysokoporowate. Dobre oleje do włosów z uwagi na konkretne właściwości dedykowane są do konkretnego typu:

  • włosy niskoporowate dobrze będą układać się po użyciu olejku kokosowego, rycynowego i lnianego
  • włosy średnioporowate nabiorą blasku po użyciu oliwy z oliwek lub olejków owocowych (awokado, mango, pestki dyni)
  • włosy wysokoporowate to te, które dość mocno się puszą, dlatego potrzebują olejków z czarnuszki, konopnych lub masła shea

Najlepsze oleje do włosów można kupić także w drogeriach i sklepach online (np. tutaj). Warto zwracać uwagę na to, by kupowane produkty miały wysoką zawartość substancji czynnej. Odżywki z olejkami nie będą dawać aż tak dobrych efektów.