pulsoksymetr
Zdrowie

Co warto wiedzieć o pulsoksymetrze?

Pulsoksymetr to urządzenie medyczne powszechnie stosowane od dekad. Przeznaczone jest ono do pomiaru poziomu saturacji tlenowej krwi oraz pulsu. Mowa tutaj o prostym i bezbolesnym urządzeniu, które wykorzystywane jest w wielu szpitalach i gabinetach medycznych. Dzięki niemu możliwe jest kontrolowanie stanu pacjentów w czasie operacji, zwłaszcza na oddziałach intensywnej terapii. 

Co warto wiedzieć o pulsoksymetrze?

Pulsoksymetr z megamedic.pl działa poprzez przesyłanie dwóch różnych promieni świetlnych przez palec bądź ucho pacjenta. Jak się okazuje, jedna fala jest wchłaniana przez hemoglobinę związującą tlen, a druga przez homoglobinę związaną z dwutlenkiem węgla. Warto zaznaczyć, że na podstawie ilości światła, które jest absorbowane przez nią, pulsoksymetr oblicza poziom saturacji tlenowej krwi, a ponadto pulsu pacjenta. 

Co warto wiedzieć jeszcze o pulsoksymetrze?

pulsoksymetr

Okazuje się, że pulsoksymetr to bardzo przydatne narządzie diagnostyczne. Umożliwia ono szybkie oraz dokładne monitorowanie poziomu saturacji tlenowej krwi, a ponadto pulsu pacjenta w czasie rzeczywistym. Dodatkowo mowa tutaj o urządzeniu, które można stosować w warunkach domowych, co ułatwia kontrolę zdrowia w przypadku schorzeń przewlekłych. Warto tutaj wymienić choćby POChP, astmę bądź niewydolność serca. Pulsoksymetr to bardzo przydatne oraz łatwe w zastosowaniu urządzenie medyczne. Umożliwia ono szybki oraz dokładny pomiar poziomu saturacji tlenowej krwi oraz pulsu pacjenta. Jest to narzędzie, które znajduje zastosowanie zarówno w szpitalach, jak i w warunkach domowych, i pomaga w monitorowaniu zdrowia pacjentów z różnymi chorobami. Wykorzystywane jest ono od wielu lat. W Polsce istnieje wiele hurtowni medycznych, które oferują najlepszej jakości pulsoksymetry. Są one zgodne z obecnie obowiązującymi standardami jakości i bezpieczeństwa.