Jak oczyścić organizm z toksyn?

oczyszczanie organizmu

Obecnie nikt nie może powiedzieć o sobie, że jego organizm jest całkowicie wolny od toksyn, gdyż są one wszechobecne. Dostają się do organizmów nawet tych osób, które żyją na obszarach, jakie uznaje się za czyste ekologicznie, choćby w postaci spożywanej żywności. Wiele toksyn zawierają też jednak, paradoksalnie, leki, szczególnie chemiczne, czy też używki, jak alkohol i papierosy. Warto zatem zainteresować się oczyszczaniem organizmu z niepożądanych związków. Każdy raz na jakiś czas powinien przeprowadzić taki detoks, a osoby, które są szczególnie narażone na kumulowanie się toksyn w organizmie, muszą to robić systematycznie.

Wypłukać toksyny

Toksyny są z organizmu usuwane przede wszystkim z moczem i potem (które mają podobny skład), w mniejszym stopniu ze stolcem. Warto więc przede wszystkim wesprzeć swój organizm poprzez działanie moczopędne. Można to osiągnąć na różne sposoby – po prostu pijąc zwiększoną ilość płynów (warto zresztą pilnować tego na co dzień), sięgając po specjalne tabletki usuwające nadmiar wody z organizmu, a także po zioła, których działanie będzie najlepsze. Takie skutki ma między innymi pokrzywa, zielona herbata, babka lancetowata, bratek czy napar z pietruszki. Warto też jadać dużo pietruszki, ogórka, arbuza i innych warzyw i owoców bogatych w wodę bądź spożywać przyrządzone z nich soki i koktajle.
Pocenie można zintensyfikować poprzez pobyt w saunie – jest ona ważna dla zdrowia, przede wszystkim ze względu właśnie na to, że przyspiesza wydalanie z toksyn. Dzięki temu też osoby regularnie korzystające z sauny cieszą się między innymi lepszą kondycją skóry.
Warto też sięgnąć po błonnik, który wesprze regularność wypróżnień i podziała jak miotełka, usuwając z jelit złogi produktów ubocznych przemiany materii oraz toksyny z organizmu.

Produkty na oczyszczanie organizmu z toksyn

Dobrym wsparciem (lub alternatywą) dla oczyszczania organizmu z toksyn (tutaj) będzie sięgnięcie po suplementy diety, detoksykujące organizm i redukujące jego zakwaszenie. Są one oparte na witaminach i minerałach, a także wyciągach z młodego zielonego jęczmienia czy algach.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie