walka ze stresem
zioła

Ziołolecznictwo w walce ze stresem

Stres dotyka coraz większą grupę ludzi. Towarzyszy nam codziennie i stał się poniekąd częścią naszego życia. Denerwujemy się o pracę, dzieci, rodzinę, zdrowie itd. Dodatkowy natłok różnego rodzaju informacji powoduje, że mało kiedy mamy czas odetchnąć i spojrzeć na wszystko z dystansu. W takich chwilach zamiast sięgać po sztuczne środki, lepiej jest skorzystać z darów natury.

3 najskuteczniejsze zioła na stres

Ziołolecznictwo (http://www.lekinatury.pl/pl/ziola/ziololecznictwo.html) cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Dla wielu jest to bardzo nieoczekiwane, ponieważ w ziołach znaleźć można ratunek na takie problemy jak stres, w miejscach najmniej spodziewanych.

Jednym z takich przykładów jest chmiel, który wszystkim kojarzy się jedynie z przemysłem piwowarskim. Chmiel od dawna stosowany jest w ziołolecznictwie. Dość szybko zauważono, że zarówno szyszki chmielowe, jak i łupina, posiadają silne właściwości uspokajające.

Innym środkiem prosto ze świata natury jest kozłek lekarski, znany szerzej pod nazwą waleriana. Olejki eteryczne wykonane z tego ziela działają na ośrodkowy układ nerwowy, powodując obniżenie jego aktywności, a w efekcie wyciszenie umysłu.

Trzecim najpopularniejszym środkiem do walki ze stresem jest znana wszystkim melisa. Przyrządzane z niej napary i herbaty doskonale sprawdzają się jako środki do walki z bezsennością, a obecnie znajdują szerokie zastosowanie w walce z problemami nerwowymi u osób cierpiących na nadmiar stresu.