podkolanówki uciskowe
Zdrowie

Czy podkolanówki uciskowe są pomocne w lipotymii?

Regularnie ćwiczysz, zdrowo się odżywiasz i dbasz o formę, ale zauważasz przerost tkanki tłuszczowej w nogach, zauważalną dysproporcję między dolną częścią ciała a ramionami? Jeśli towarzyszy temu dyskomfort, a nawet ból, najprawdopodobniej masz obrzęk warg, znany również jako zespół bolesnego tłuszczu. Czym jest ta choroba, jakie jest jej podłoże i jak leczy się obrzęk lipidowy? Czy podkolanówki uciskowe są pomocne w lipotymii?

Czym jest lipodemia i kogo dotyczy? 

Lipidemia, zwana także „tłustymi nogami”, jest bardzo rzadką jednostką chorobową charakteryzującą się obustronnym, nieproporcjonalnym i symetrycznym odkładaniem się podskórnej tkanki tłuszczowej. Zjawisko to zwykle widoczne jest w linii prostej od biodra do kostki, dlatego osoby cierpiące na obrzęk lipidowy często skarżą się na opuchnięte, zauważalnie opuchnięte nogi, które są nieproporcjonalnie większe od reszty ciała. Lipedemia to stan, który dotyka prawie wyłącznie kobiety. Szacuje się, że problem ten dotyczy około 11% kobiet na całym świecie. Początkowe objawy pojawiają się u młodych dziewcząt w okresie wczesnego dojrzewania i zwykle nasilają się w okresie ciąży i okołomenopauzalnym, ze względu na zaburzenia hormonalne występujące u kobiet w tym okresie. By dowiedzieć się więcej, odwiedź – https://megamedic.pl/podkolanowki-uciskowe

podkolanówki uciskowe

podkolanówki uciskowe – dlaczego warto? 

Podobnie jak pończochy, pończochy uciskowe zakładane na nogi pozytywnie wpływają na krążenie żylne kończyn dolnych. Polecane są przy przewlekłej niewydolności żylnej oraz zapobieganiu powstawaniu zakrzepów i zatorów. Doboru rozmiaru i użytkowania podkolanówek uciskowych należy dokonać w porozumieniu z lekarzem. Są to produkty, które mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Możesz także dopasować kolory, ponieważ podkolanówki kompresyjne są dostępne w różnych kolorach.