Zdrowie

LIPIDCELL – suplement diety odbudowujący płaszcz hydrolipidowy skóry

Płaszcz hydrolipidowy skóry chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi i odpowiada za jej kondycję. Warstwa ta składa się z lipidów (tłuszczów) oraz z wody. Niestety, w wielu sytuacjach może dojść do jej naruszenia. Wówczas warto pamiętać nie tylko o odpowiednich kosmetykach. Dodatkowym wsparciem w odbudowie płaszcza hydrolipidowego mogą być specjalne suplementy diety.

Dlaczego płaszcz hydrolipidowy skóry jest tak ważny?


Pokrywający skórę płaszcz hydrolipidowy zabezpiecza ją przed wieloma negatywnymi czynnikami, w tym między innymi przed bakteriami, wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, promieniowaniem UV oraz nadmiernym przesuszeniem.

Gdy płaszcz ten jest zaburzony skóra staje się bardziej sucha, może się łuszczyć, pękać. Szybciej się starzeje – widać na niej zmarszczki, ma pogorszoną sprężystość, twarz traci swój owal.

Jak odbudować płaszcz hydrolipidowy skóry?


Odbudowa płaszcza hydrolipidowego skóry może odbywać się dwojako – przez stosowanie odpowiednich kosmetyków i właściwą dietę, czyli „od środka”.

Należy stosować kosmetyki nawilżające i natłuszczające i delikatnie oczyszczać cerę. Także można wspomagać się suplementami diety, na przykład preparatem LIPIDCELL, który zawiera składniki ważne dla prawidłowego działania bariery hydrolipidowej.

W LIPIDCELL-u znajdują się ceramidy z nasion pszenicy, skwalen, witaminy A oraz E. Składniki te powodują, że ochronna bariera szybciej się odbudowuje i jest mocniejsza. W efekcie skóra jest nawilżona i odżywiona.