krem na blizny
Bez kategorii

Jakie są zalety kremu na blizny?

Blizny, czyli znamiona na skórze, które zostaną z nami na stałe nie są najbardziej przyjemnym. Trzeba podkreślić, że takie blizny przeważnie powstają na skutek głębokich skaleczeń, wypadków czy interwencji chirurgicznej, które już nie są w stanie zniknąć i pozostaną z nami do końca życia. Są jednak pewne preparaty, które mają specjalne właściwości, o których powiemy sobie więcej w naszym tekście.

Krem na blizny rozjaśnia ją

Na samym wstępie trzeba powiedzieć, że nie ma możliwości, żeby krem na blizny sprawił, że ona zniknie na całe życie. Nie ma jednak co ukrywać, że maść silikonowa na blizny sprawia, że może ona rozjaśniać ją i sprawiać, że będzie mniej widoczna. Jeżeli są to rany na rękach czy nogach to szczególnie latem jest to czas, w którym chodzimy w koszulkach z krótkim rękawem, spodenkach, czy to w przypadku kobiet są to sukienki. Nie jest to jednak najprzyjemniejsze, gdy takie rany są pokazywane całemu światu. Na szczęście krem na blizny sprawia, że rany nie są tak mocno wyeksponowane i z wielką swobodą można spacerować wierząc, że nikt nie zwróci na nie żadnej uwagi. Ponadto krem na blizny sprawia, że nawilżone są wierzchnie warstwy skóry i jest ona mocno odżywiona.

krem na blizny

Żel na blizny dodaje większej pewności siebie

Osoby, które cierpią na problemy ze skórą mają świadomość swoich wad i tym samym ciężej jest im o odsłonienie własnego ciała. Nie da się przy tym nie zauważyć takich blizn i z pewnością ktoś zauważy ją i może nawet nieświadomie nas o to zapyta. Może to sprawiać ból drugiej osobie, bo są blizny, które wiążą się z ciężkimi przeżyciami, więc niekoniecznie każdy chce o tym rozmawiać i „rozdrapywać” stare rany.