zioła

Naturalne sposoby na żylaki nóg

Żylaki kończyn dolnych to problem, który dotyka większość osób po 50 roku życia, bez względu na płeć. Powstawaniu żylaków sprzyja niezdrowa dieta, nałogi, brak aktywności fizycznej i nieodpowiednie obuwie. Jak w naturalny sposób poradzić sobie z nieestetycznymi pajączkami i jakie zioła na żylaki są najskuteczniejsze?

Skąd się biorą żylaki?

Żylaki powstają skutek pojawienia się niewydolności żylnej. Niezdrowy styl życia przyczynia się do zwężania fragmentów naczyń krwionośnych, powodując powstawanie złogów, zakrzepów i zatorów żylnych. Zwężona lub zablokowana żyła, przez którą krew nie może swobodnie przepłynąć, tworzy tak zwany refluks żylny. Refluks żylny polega na cofaniu się krwi w przeciwnym kierunku. Takie działanie powoduje wzrost ciśnienia, co w konsekwencji doprowadza do pęknięcia naczynia krwionośnego. Popękane naczynka, są widoczne na skórze i pojawiają się zwłaszcza w okolicach łydek. Wiele kobiet i mężczyzn szuka skutecznych sposobów na zniwelowanie szpecących żylaków. Jedną ze skuteczniejszych metod jest stosowanie ziół.

Naturalne sposoby na żylaki

Czy z żylakami można poradzić sobie bez stosowania środków farmakologicznych lub zabiegów laserowych? Jak najbardziej. Odpowiednią są zioła na żylaki. Co prawda kuracje nie działają w tak ekspresowy sposób jak laser, ale ich efekty są równie trwałe. Co więcej, stosowanie ziół nie tylko pomoże zniwelować widoczność powstałych żylaków, ale także zapobiec powstawaniu nowych. Zioła można stosować zarówno zewnętrznie w postaci maści i krem na żylaki, jak i wewnętrznie w formie herbatki, która wzmacnia elastyczność naczyń krwionośnych.

Jak uniknąć żylaków?

Żylaków można uniknąć stosując się do zasad profilaktyki prozdrowotnej. Niewydolność żylna jest efektem niezdrowego sposobu odżywiania, braku aktywności fizycznej i wieloletniego trwania w nałogach. Aby zadbać o swój układ naczyniowy, należy koniecznie zmienić dotychczasową dietę na zdrowszą i wprowadzić do swojej codziennej rutyny aktywność fizyczną. Równie pomocne będzie stosowanie profilaktycznych kuracji ziołowych. Najskuteczniejsze działanie we wzmacnianiu naczyń krwionośnych wykazuje kasztanowiec, borówka czarna, dziurawiec, owoce głogu, dzika róża oraz arnika górska.