mieszanka szwedzkich ziół na różne dolegliwości
Suplementy

Jakie zastosowanie mają zioła szwedzkie?

mieszanka szwedzkich ziół na różne dolegliwości

Zioła szwedzkie można stosować wewnętrznie, albo zewnętrznie. Posiadają one liczne właściwości lecznicze i sprawdzają się w leczeniu licznych dolegliwości.

Stosowanie wewnętrzne

Zioła szwedzkie Evita Sklep spożywa się w formie czystej, albo rozcieńczonej nalewki dwa razy dziennie, albo tylko w przypadku występowania różnego rodzaju dolegliwości.

Leczenie przeziębienia

Przede wszystkim zioła takie stosuje się w leczeniu przeziębienia. Zmniejszają one ból gardła i leczą jego zapalenie, bóle głowy, obniżają gorączkę, a także poprawiają samopoczucie. Nie tylko bezpośrednio eliminują infekcje wirusowe i bakteryjne, ale również sprawiają, że chory czuje się lepiej.

Wspomagają pracę układu pokarmowego

Zioła szwedzkie stosuje się również w różnego rodzaju dolegliwościach żołądkowych. Wspomagają one trawienie i tym samym leczą zatrucia, pomagają przy zaparciach, a także wzdęciach i biegunkach.

Zastosowanie zewnętrzne

Zioła szwedzkie można również stosować zewnętrznie i wtedy są one nakładane bezpośrednio na skórę. Wtedy stosuje się w przypadku wystąpienia następujących dolegliwości:

  • różnego rodzaju obrzękach,
  • różnego rodzaju ranach,
  • bliznach,
  • odmrożeniach,
  • hemoroidach,
  • odciskach,
  • wrzodach, guzach, pęcherzach.

Zioła szwedzkie przyspieszają gojenie się ran, przyczyniają się do regenerowania skóry, a także usuwają wszelkiego rodzaju odciski, wrzody, guzy i pęcherze. Ponadto regularnie stosowane zmniejszają widoczność blizn, a w niektórych przypadkach całkowicie je usuwają. Stosuje się je również przy świeżo powstałych rozstępach.

Podsumowując można powiedzieć, że zioła szwedzkie mają wszechstronne zastosowanie. Działają przeciwbólowo, wspierają pracę niektórych układów w organizmie człowieka, niwelują odczuwane bóle, a także przyspieszają gojenie się ran i usuwają powstałe na ciele blizny.