lemon haze
zioła

Znana odmiana marihuany – Lemon Haze

Lemon Haze to ceniona i popularna odmiana marihuany, jaka stanowi krzyżówkę odmian Silver Haze i Lemon Skunk. Dzięki temu połączeniu szybko zauważymy cytrynowy zapach. To mocna sativa, jaka nie powinna być stosowana przez osoby niedoświadczone. Uzyskany haj jest relaksacyjny i euforyczny, co warto mieć na uwadze. Jakie cechy ma Lemon Haze? W czym pomoże nam ta odmiana marihuany? Jak działa?

Cechy charakterystczne rośliny

lemon haze

Niezwykle istotne jest to, że kwiaty rośliny są duże, mają też wyrazisty kształt i fakturę. Bursztynowe trichomy pokrywają topy Lemon Haze, co z kolei daje im lekko żółtą poświatę. Zadaniem trichomów jest wpływ na wysoką psychoaktywność. Liście natomiast są gęste, mają puszysty wygląd i są nieco poszarpane. Lemon z powodzeniem uzyskuje mocno cytrusowy aromat, jaki pobudza zmysły. Pod spodem znajduje się ziołowa nuta, jaką łatwo rozpoznają fani szczepu Haze. Na wydechu, podczas spalania wytwarzany jest gładki dym, który smakuje ziołowo i cytrusowo. 

Działanie Lemon Haze

Nie bez powodu użytkownicy wskazują, że Lemon Haze nie działa od razu. Trzeba poczekać kilka minut, aż pojawią się efekty. Na początku możemy odczuwać zmianę postrzeganiu bodźców zewnętrznych, a niektóre obrazy przyjmują wręcz psychodeliczny wymiar. Bardzo szybko zapragniemy pobudzić kreatywność i chęć konwersacji. 

Lemon Haze pobudza nas do działania, dzięki czemu sprawnie wykonamy codzienną pracę. Po upływie pewnego czasu odczujemy jednak działanie grawitacji, o czym warto pamiętać. Odmiana jest chętnie wybierana przez osoby cierpiące na stres, depresję i przewlekłe bóle.