zioła na apetyt
zioła

Zioła na apetyt- które warto wybrać?

Problemy z apetytem pojawiają się niezależnie od wieku. Choć najczęściej dotyczą dzieci i osób starszych, mogą także występować u nastolatków czy dorosłych. Przyczyny są różne w zależności od konkretnej grupy wiekowej. U najmłodszych odpowiadają za to najczęściej nieprawidłowe nawyki żywieniowe, u dorosłych- choroby. Aby przeciwdziałać tego rodzaju problemom, warto stosować odpowiednie zioła. 

Zioła na apetyt- jak w naturalny sposób wspomóc łaknienie?

Dostępnych jest wiele rodzajów ziół, które pobudzają apetyt. Można je zakupić w formie syropów, tabletek, naparów czy suszu. Najpopularniejsze zioła na apetyt to:

  • mięta pieprzowa – poprawia trawienie, stymuluje produkcję żółci i soku żołądkowego. Najczęściej dostępna jest w formie naparów, ale także jako składnik syropów i kropli,
  • koper włoski – działa wiatropędnie, poprawia trawienie, pobudza produkcję żółci i soku żołądkowego, zapobiega wzdęciom. Wykazuje delikatne działanie, dlatego znajduje szczególne zastosowanie wśród dzieci i seniorów,
  • korzeń cykorii – zwiększa wchłanialność pokarmów, poprawia wydzielanie soku żołądkowego, wzmaga łaknienie i reguluje procesy trawienne. Ponadto uzupełnia niedobory wielu mikroelementów.

Zioła na apetyt – w jakiej formie przyjmować?

Zioła na apetyt dostępne pod postacią leków i suplementów są dodatkowo wzbogacone witaminami, dzięki czemu uzupełniają ewentualne niedobory. Najczęściej jednak można je zakupić w formie suszu do samodzielnego przygotowywania naparów, tabletek, syropów i herbatek.