cbg
Suplementy

Zastosowanie terapeutyczne CBG

Olej cbg jest znany ludzkości stosunkowo od niedawna, ponieważ dopiero w 1964 roku odkrył go naukowiec Y. Gaoni. W jego składzie znajduje się kwas kannabigerolowy, który jest podstawowym kannabinoidem tworzącym się w konopi.

Właściwości olejku CBG

To dzięki CBGA mogą powstać takie kwasy jak CBCA, THCA oraz CBDA. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie są znane jeszcze wszystkie właściwości tego olejku, ponieważ jest on znacznie słabiej zbadany od CBD. Jednak alternatywne terapie z powodzeniem wykorzystują go już teraz. Przede wszystkim jest doskonałym lekarstwem na depresję oraz stany lękowe. Niestety obecnie psychiatrzy często na problemy psychiczne przepisują benzodiazepiny, które uzależniają bardzo mocno. Wystarczy miesiąc regularnego zażywania benzodiazepin, żeby się uzależnić. Olej CBG jest całkowicie bezpieczny i nie uzależnia. Nawet jego codzienne stosowanie nie sprawi, że wystąpią skutki uboczne.

Zastosowanie terapeutyczne CBG

Napięcie mięśniowe może być złagodzone dzięki blokadzie neuroprzekaźnika GABA. Ma to również zastosowanie w przypadku leczenia stanów lękowych. Należy mieć na uwadze, że olejek może być stosowany równolegle z lekami antydepresyjnymi. Żadne interakcje nie zachodzą, ponieważ jest on w pełni bezpieczny. W pewnym stopniu jest on podobny do CBD, jednak jego potencjał już teraz jest oceniany znacznie wyżej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że olej cbg jest także skuteczny w przypadku leczenia jaskry. Jego regularne zażywania pomaga zmniejszyć ciśnienie śródgałkowe oka, dzięki czemu rozszerzają się naczynia krwionośne. CBG od Hempking.eu jest mocnym środkiem przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym, dlatego z powodzeniem jest stosowany przy chorobie Leśniowskiego-Crohna. Jednocześnie daje on lepsze efekty niż lepiej zbadany olej CBD. Jego popularność cały czas rośnie, ponieważ jest to kannabinoid, który posiada bardzo wiele zastosowań terapeutycznych.