detox organizmu
Zdrowie

Wszystko, co trzeba wiedzieć o oczyszczaniu organizmu z toksyn

Życie w ciągłym pośpiechu, stres, złe odżywianie oraz mała aktywność ruchowa nie są naszym sprzymierzeńcem. Mimo, iż nasz organizm wyposażony jest w naturalne mechanizmy oczyszczania ciała warto mu pomóc. Jak oczyścić organizm z toksyn?

Kiedy warto oczyścić organizm?


Oczyszczanie organizmu z toksyn warto rozpocząć, gdy organizm zaczyna nam to sygnalizować. Ciągłe zmęczenie, zaburzenia trawienia (gazy, wzdęcia, zaparcia), drażliwość, złe samopoczucie, przybieranie na wadze czy nieatrakcyjny wygląd ( szara cera, łamliwe paznokcie, matowe włosy) to wszystko sygnały, które wysyła nam organizm.

Jak zacząć oczyszczanie?


Oczyszczanie organizmu z toksyn warto zacząć od rezygnacji z produktów, których spożywanie ma dla nas negatywne skutki. Cukier, który jest w większości produktów, czerwone mięso, biała mąka, mleko i przetwory mleczne należy wykluczyć z diety.

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie do diety dużej ilości warzyw oraz owoców, naturalnych soków, kasz czy herbatek ziołowych. Bardzo korzystne są takie produkty jak rukola, granaty, jabłka, żurawina, buraki czy sok z aloesu.

W trakcie oczyszczania organizmu z toksyn nie można zapomnieć o spożywaniu przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. Jest to najprostszy i jednocześnie najskuteczniejszy sposób na usuwanie toksyn, które wydalana są wraz z moczem oraz kałem.

Oczyszczanie organizmu z toksyn to od kilku lat temat, który bardzo często pojawia się w dyskusjach publicznych. Jednocześnie budzi bardzo wiele kontrowersji. Najskuteczniejsze oczyszczanie organizmu polega na zmianie nawyków żywieniowych.