konopia
Suplementy

Właściwości marihuany medycznej w zakresie zdrowia

Marihuana lecznicza, pozbawiona substancji psychoaktywnych oraz inne produkty z niej pozyskiwane, takie jak np. olej CBD, który również posiada właściwości prozdrowotne, to obecnie popularne produkty. Można je znaleźć w dobrych sklepach w sieci, takich jak np. https://konopnysklep.com.pl/wsparcie-terapii/biomus/, które mają w swojej ofercie np. produkty marki Biomus.

Jakie właściwości posiada marihuana lecznicza?

24 października 2018 r. dopuszczono do obrotu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych susz z konopi indyjskich. Tym samym powstała możliwość kupienia legalnie tego typu produktów, którym przypisuje się pozytywne właściwości w przypadku szerokiej liczny chorób i dolegliwości. 
Medyczne konopie posiadają substancje chemiczne, wpływające na zdrowie. Uważa się, że są pomocne m.in. w padaczce i epilepsji. Wynika to z zawartości składników takich jak kannabinoidy, w tym m.in. CBD. 

Badania potwierdzają działanie marihuany leczniczej

Badania dowiodły, że konopie mają działanie terapeutyczne. Medyczna marihuana nie zawiera jednak THC, działającej psychoaktywnie i dlatego można ją legalnie kupić. 
Marihuana lecznicza różni się składem od tej, którą stosuje się w celach rozrywkowych. Nie wpływa na stan świadomości, a jej jakość i skład są inne. Może znacząco wpływać na ból i dolegliwości, co potwierdziły badania, przeprowadzane na całym świecie. Proces jej produkcji jest kontrolowany, co powoduje, że na każdym etapie zwraca się uwagę na jej jakość oraz skład. To istotna kwestia, wpływająca na bezpieczeństwo chorych, którzy po nią sięgają.