waporyzacja
Zdrowie

Waporyzacja – na czym polega?

Wydawać by się mogło, że pojęcie waporyzacji dopiero co pojawiło się w naszych słownikach. Prawda jest jednak taka, że ma ono bardzo długą historię. W przeszłości określano tym słowem proces odparowywania wody, ale obecnie waporyzacja oznacza metodę zażywania substancji aktywnych z ziół. Na czym to polega?

Czym jest waporyzacja?


Waporyzacja uchodzi za zdrowszą metodę spalania ziół. W związku z tym, że nie zachodzi tutaj proces spalania, nie ulatniają się żadne szkodliwe substancje, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Waporyzacja oznacza odparowywanie substancji aktywnych z ziół. Polega to na podgrzaniu suszu, dzięki czemu możemy korzystać z właściwości roślin nie narażając swojego zdrowia. Do tego celu używa się specjalnych urządzeń, które nazywamy waporyzatorami. Wyposażone są one w grzałkę i baterię. Umieszczamy wybrany susz w odpowiednim miejscu, a grzałka zaczyna go podgrzewać. Dzięki temu uwalniane są tylko substancje aktywne. W tym procesie nie pojawia się dym, który zawiera szkodliwe substancje smoliste. 

Czy warto kupić waporyzator?


Bez wątpienia! Jeśli jesteśmy zwolennikami palenia różnego rodzaju ziół, a chcemy uniknąć kłopotów ze zdrowiem, waporyzacja będzie dla nas doskonałym wyjściem. Co więcej, waporyzator jest jednorazowym wydatkiem, dzięki któremu uda nam się sporo oszczędzić. Spalając zioła w standardowy sposób kupujemy wiele lufek czy innego rodzaju gadżetów niezbędnych do tego procesu. Zwykle są one jednorazowe, w przeciwieństwie do waporyzatora, z którego możemy korzystać nawet kilka lat.