Zdrowie

Uważajmy na smog – stosujmy maseczki

Maseczki, po które na co dzień obecnie sięgamy kojarzą się nam oczywiście z pandemią. Jednak trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nie tylko wirus powodujący Covid-19 jest dla nas niebezpieczny. Plagą, z którą się zmagamy jest również pojawiający się w naszych miastach smog. Wtedy również po maseczki dla dzieci i dorosłych warto sięgnąć.

Specjalne maseczki z chroniącym filtrem

W momencie, gdy występuje zjawisko smogu najlepiej będzie w ogóle nie wychodzić z domu. Trudno jednak całkowicie ograniczyć swoją aktywność. Dlatego w tej sytuacji rozwiązaniem mogą być maski antysmogowe dla dzieci, które pozwolą w bezpiecznych warunkach dotrzeć dziecku do szkoły czy przedszkola. Specjalne maski antysmogowe przygotowywane są z użyciem rozwiązań w postaci filtrów, które mają zatrzymywać niebezpieczne dla naszego organizmu zanieczyszczenia.

Maska dopasowana  do twarzy

Jeśli maseczki dla dzieci mają spełniać swoją rolę muszą odpowiednio przylegać do twarzy. Dlatego tak istotne będzie znalezienie maseczek dedykowanych dzieciom, które mają mniejszy rozmiar i tym samym ich prawidłowe założenie stanie się możliwe. Tylko taka maseczka, która będzie odpowiednio przylegać do twarzy będzie gwarantowała odpowiednie zabezpieczenie przed smogiem. Kupowanie maseczki, której prawidłowe założenie nie będzie możliwe nie ma  żadnego sensu.