zioła

Top 3 sposobów na zmęczone oczy

Spędziłaś 8 godzin przed komputerem, a czeka Cię jeszcze mnóstwo pracy? Twoje oczy, na pewno są już zmęczone i suche. Oto najlepsze sposoby na to żeby im ulżyć:

1. Okłady z herbaty

Chłodne torebki po zaparzonej herbacie przyniosą ulgę zmęczonym oczom. Herbata zawiera przeciwzapalne katechiny, więc oprócz natychmiastowej ulgi – przynosi działanie długofalowe i zapobiega zapaleniu spojówek.

starazolin hydrobalance

2. Krople do oczu

To bardzo często wybierane rozwiązanie. Krople do oczu, takie jak Starazolin Hydrobalance można kupić w każdej aptece za niewielkie pieniądze. Jest to najskuteczniejszy sposób walki ze zmęczonymi oczami. Starazolin Hydrobalance wykazuje silne działanie nawilżające, więc zapobiega dalszemu wysychaniu gałki ocznej. Aplikacja kropli jest bardzo prosta. Wystarczy wpuścić jedną kroplę leku do worka spojówkowego. Kluczowe jest zachowanie zasad higieny. Aplikatorem Starazolinu, nie wolno dotykać powieki, ani powierzchni oka oraz nie powinno się ich nikomu pożyczać.

3. Higiena oka

Pracując przy komputerze należy bezwzględnie pamiętać o higienie oka. Patrzenie w monitor sprawia, że człowiek zapomina o mruganiu. W wyniku tego, oko wysycha. Wystarczy pamiętać o tym by robić przerwy w pracy. Pomrugać intensywnie, spojrzeć w dal, w prawo, w lewo, na chwilę zamknąć oczy. Taka gimnastyka oka to prosty sposób na to by nie dopuścić do nadmiernego wysuszenia oka, jeśli jest już za późno – wystarczy sięgnąć po Starazolin Hydrobalance.