Zdrowie

Stosowanie maści Bengay

Bengay maść to produkt, który stosuje się do łagodzenie różnych bóli mięśniowych, a także bóli odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa u pacjentów dorosłych, ale też dzieci powyżej dwunastego roku życia. Należytą ilość maści trzeba nanieść na chore miejsce i intensywnie wcierać, delikatnie masując do momentu, w którym maść całkowicie się wchłonie. Produkt ten można stosować tylko na chorobowo zmienione miejsce. Maść Bengay najlepiej stosować co kilka godzin (3-4 razy na dobę). Nie powinno się używać tego preparatu dłużej niż 7 dni – chyba że lekarz zalecił inaczej.

Substancjami czynnymi tego preparatu są: salicylan metylu, a także mentol. Do innych składników tej maści zaliczyć można: stearynowa kwas, polisorbat 85, glicerol monostearynianiu, trietyloamina czy woda oczyszczona.

Pacjent nie powinien używać tego preparatu, jeżeli posiada uczulenie na salicylan metylu, mentol czy inne z pozostałych składników tejże maści. Jak wszystkie inne leki, także ten może wywoływać działania niepożądane, choć nie u każdej osoby mogą wystąpić. Bardzo rzadko występują obrzęki naczynioworuchowe, duszność, pieczenie, podrażnienie ból czy świąd.

Preparatu nie powinno się stosować pod opatrunek okluzyjny lub pod okład rozgrzewający. Jeżeli wystąpią nadmiernie podrażnienia na skórze to powinno się przerwać stosowanie tego preparatu. Pacjent powinien także pamiętać o unikaniu kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. Preparat ten zawiera w sobie lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje skórne.