Suplementy

Oszczędność i inne aspekty

Decydując się na izotonik w proszku stawiamy na sporą oszczędność, ponieważ tego typu izotoniki są bardziej wydajne i pozwalają na przygotowanie większych ilości drogocennego napoju. Co więcej, też, izotonik możemy przygotowywać w swojej ulubionej butelce, podczas gdy kupując te gotowe, musimy pić z plastikowych, często mało estetycznych butelek. Aspekt samodzielnego przygotowywania płynu na pewno też zadowoli wszystkie te osoby, które lubią dbać o środowisko i chętnie korzystają z własnych butelek.

Kiedy najlepiej pić izotonik?

To jak często powinniśmy pić izotonik zależy w ogromnej mierze od intensywności i czasu trwania danego treningu. Kiedy pijemy samą wodę to wystarcza ona na krótsze sesje treningowe. W przypadku treningu, który trwa dłużej niż 60 minut należy wspomagać się nawadnianiem za pomocą napoju izotonicznego. W przypadku, kiedy planujemy intensywne treningi, zaplanowane z wyprzedzeniem,
należy regularnie nawadniać się przygotowanym izotonikiem, dzięki które tez uzupełnimy węglowodany spalone w trakcie treningu. Napój pobudzi regenerację a także doda energii. Oczywiście jak i w przypadku innego typu produktów, należy nie przekraczać dziennej, zalecanej dawki do spożycia.

Opłacalna inwestycja

Decydując się na zakup izotoniku w proszku warto zawsze wybierać większe opakowania, które starcza na przygotowanie kilku litrów napoju, a przy tym też będą bardziej ekonomiczne.