Suplementy

Olej konopny

Olej konopny z https://konopnysklep.com.pl/smartblog/17_czym-jest-olej-konopny.html jest produkowany z konopi siewnych i przypomina swoją budową konopie indyjski. Dzięki pozytywnym właściwościom używany jest przez kucharzy, lekarzy, dietetyków i kosmetologów.

Właściwości

Włókna konopi dawniej używano podczas produkcji żagli, worków, ubrań, czy plandek. Mają dobrą wytrzymałość mechaniczną. Olej konopny ma znakomite właściwości prozdrowotne.
Olej powinien być nieoczyszczany i niefiltrowany, aby zapewnić cenne właściwości. Tłoczony z nasion zawdzięcza swoje właściwości związkom z grupy omega-3 i omega-6. 

Składniki

Wśród cennych składników oleju konopnego można wyróżnić; kwasy omega-3, omega-6, omega-9, witaminę A, E, B, K, cynk, wapń, fosfor, magnez, aminokwasy, fitosterole. Trzeba zauważyć, ze ten produkt nie posiada właściwości psychotropowych (nie ma THC).

Korzystanie z oleju konopnego

Olej tego typu najlepiej stosować na zimno, gdyż podczas obróbki cieplnej straci wiele cennych właściwości. Można go dodawać do surówek, sałatek, hummusu i pesto. Ciekawą opcją jest także smarowanie pieczywa olejem. Po świeżym wytłoczeniu olej ma zielony kolor i odznacza się korzennym smakiem z nutą orzechowego aromatu. Wymaga przechowywania w lodówce.
Olej nadaje się także do pielęgnacji skóry i włosów.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z cennych właściwości oleju konopnego. Warto go wykorzystywać w kuchni podczas przygotowywania dań, a także do pielęgnacji. Ten środek chroni skórę przez cały rok, nadając jej świeżości i nawilżenia o każdej porze. Warto zatem docenić jego składniki, gdyż dobrze wpływają na cały organizm.