konopia
zioła

Olej konopny do zadań specjalnych

Olej konopny ceniony jest na rynku ze względu na swoje działanie, bardzo dobre właściwości terapeutyczne, a także szeroko dziś już wykorzystywane zastosowanie kosmetyczne.

Właściwości oleju konopnego

Olej konopny pozyskiwany jest z nasion konopi siewnej, zawiera w swoim składzie wielonienasycone kwasy omega, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Według dostępnych danych olej konopny posiada doskonałą proporcje kwasów omega-3 co kwasów omega-6, która wynosi 3 do 1. Taki jego skład sprawia, że regularnie spożywane olej konopny doskonale odżywia organizm od wewnątrz, przy czym też zapobiega powstawaniu na przykład cukrzycy, miażdżycy, nadciśnieniu czy też innych groźnych chorób cywilizacyjnych.

Doskonały skład oleju konopnego

Na szczególną uwagę zasługuje skład oleju konopnego, w którym oprócz wspomnianych kwasów omega występują także śladowe ilości korzystnych dla zdrowia minerałów oraz witamin. Tu należy podkreślić, że w oleju konopnym występuje rzadko spotykana w innych środkach spożywczych naturalna witamina K. Witamina K bierze udział w procesach gojenia i działa przeciwzapalnie. Ze względu na swoje doskonałe właściwości, w tym na podnoszenie odporności, a także dbanie o prawidłowy przebieg procesów autoimmunologicznych, olej konopny (tu) znajduje zastosowanie jako wszechstronny środek spożywczy, a także jako naturalny składnik upiększający w przypadku produktów kosmetycznych.

Inne właściwości oleju konopnego

Należy też wspomnieć, że olej konopny reguluje poziom cholesterolu, redukuje stany zapalne organizmu, a także zapobiega chorobom układu krwionośnego. Badania wykazują, że chroni przed nowotworami i wspiera ogólne funkcjonowanie organizmu, z naszym mózgiem na czele