Zdrowie

Maść cynkowa na opryszczkę, czyli jak zlikwidować nieestetyczny problem

Opryszczka jest zmianą skórną pojawiającą się najczęściej na powierzchni ust lub narządów płciowych. Do zakażenia, które powoduje wirus HSV1 i HSV2 , dochodzi podczas pocałunku lub kontaktu seksualnego z zarażonym partnerem. Również obniżona odporność organizmu sprzyja powstawaniu tego typu wykwitów. Jest to nie tylko nieestetyczna, ale i dokuczliwa przypadłość. Osoba, która zaledwie raz jej doświadczyła staje się bowiem nosicielem na całe życie. Ulgę może przynieść maść na opryszczkę.

Maść na opryszczkę w walce o zdrową skórę

Drobne pęcherzyki po pęknięciu tworzą strupy, które utrzymują się na skórze kilka dni. Często towarzyszy temu ból. O ile zmiana chorobowa na twarzy nie stanowi dużego zagrożenia dla zdrowia i jest raczej defektem kosmetycznym, to opryszczka warg sromowych może być niebezpieczna. Szczególnie groźna jest dla kobiet w ciąży oraz rozwijającego się układu nerwowego płodu.

Maści na opryszczkę mogą być cynkowe, zawierać kwas salicylowy oraz kompozycję ziół.

Maść cynkowa na opryszczkę i jej zalety

Substancją czynną zawartą w maści cynkowej na opryszczkę jest tlenek cynku. Jest to nieoceniony składniki w leczeniu popularnego zimna. Wykazuje on działanie:

• wysuszające miejsce zmiany skórnej
• przyspieszające gojenie
• przeciwzapalne
• przeciwświądowe
• fotoprotekcyjne

Najlepsze efekty daje jak najszybsze zastosowanie maści cynkowej na opryszczkę. Nawet gdy jeszcze nie pojawiły się pęcherze, a skóra tylko swędzi i piecze, warto zaaplikować preparat. Użycie go w późniejszym stadium rozwoju wykwitu nie będzie już tak skuteczne. Poza tym maść nie jest droga i można ją dostać w aptece bez recepty.

Tabletki na zajady dostępne na AptekaGalen.pl