lek na zaparcia
Zdrowie

Lek na zaparcia – jak sobie poradzić z zaparciami?

Zaparcia to zaburzenia oddawania stolca, które mogą dotyczyć każdego z nas, niezależnie od tego w jakim wieku się znajdujemy. Zastanawiasz się co może je powodować oraz w jaki sposób sobie z nimi radzić? 

Co może powodować zaparcia? 

Zaparcia pojawiają się w sytuacji kiedy wypróżnienia występują u nas zbyt rzadko. Szacuje się, że dorosły człowiek powinien wypróżniać się co najmniej trzy razy w tygodniu. Zaparcia bardzo często pojawiają się na wskutek zbyt małej ilości błonnika w naszym organizmie oraz płynów w codziennej diecie. Zdecydowanie pomaga w tym również siedzący tryb życia, który doskwiera obecnie ogromnej części społeczeństwa, szczególnie podczas ery rozwoju i popularności pracy zdalnej. Zaparcia mogą również doskwierać osobom, które są w ciąży, chorują na depresje, cukrzyce bądź raka jelita grubego. 

Jak poradzić sobie z zaparciami?

Zastanawiasz się czy istnieją leki na zaparcia? Zarówno tabletki na zaparcia, jak i tabletki na wzdęcia odnajdziemy w każdej aptece. Lek na zatwardzenie pomaga w szybkim pozbyciu się problemu i znacznie przyspiesza oraz ułatwia proces następnego wypróżnienia. Lek na wzdęcia wydawany jest bez recepty, tym samym każdy z nasz ma do niego szybki i łatwy dostęp. Skuteczny lek na zaparcia najczęściej działa już maksymalnie po kilku godzinach (duży wybór tych leków znajdziemy m.in. https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-zaparcia-i-wzdecia) . Jeżeli problem zaparć pojawi się u Ciebie, szczególnie istotny jest w tym przypadku czas reakcji. Skuteczny lek na wzdęcia i zaparcia to tabletki na wypróżnianie, które należy przyjąć jak najszybciej po wystąpieniu problemu. Tabletki na zatwardzenie, tabletki na gazy, preparat na wzdęcia –  to wszystko odnajdziemy w każdej pobliskiej aptece. O najlepszy lek na wzdęcia warto zapytać pracownika apteki, który doradzi nam według swojej ogromnej wiedzy i doświadczenia, które pozwala mu wykonywać swój zawód. 

Nie zwlekaj, pozbądź się problemu związanego z zaparciami już dziś i odzyskaj spokój! To już najwyższy czas aby poradzić sobie z tą niekomfortową, wstydliwą sytuacją.