leczenie hemoroidów
Zdrowie

Leczenie hemoroidów czyli to może spotkać każdego

Zazwyczaj pierwsze pojawiające się hemoroidy nie skłaniają człowieka do wizyty lekarskiej. Dopiero kiedy objawy stają się bardzo dokuczliwe, pacjent zdecyduje się odwiedzić lekarza. To duży błąd. Powinno się zadbać o siebie już na samym początku, kiedy pierwsze hemoroidy się pojawiają.

Powszechna dolegliwość

Hemoroidy to bardzo powszechne dolegliwości we współczesnym świecie. Przyczyną powstawania hemoroidów jest oczywiście Sposób życia współczesnego człowieka. Zdecydowanym winowajcą jest siedzący tryb życia. Wiele osób w ogóle nie uprawia sportu, nie ma żadnego wysiłku fizycznego w swoim życiu. Siedzący tryb życia w połączeniu z brakiem wysiłku fizycznego to prosta droga do hemoroidów.

Hemoroidy w ciąży

Bardzo często na hemoroidy narzekają kobiety w ciąży. Należy wtedy poradzić się swojego lekarza co z tym zrobić. Z pewnością lekarz ginekolog jest w stanie pomóc przy łagodnych hemoroidach. Kiedy problem staje się poważniejszy, trzeba udać się do proktologa. Jednak lekarz ginekolog doskonale wie jak funkcjonuje ciało ciężarnej kobiety. Jest w stanie doradzić na mało skomplikowane dolegliwości związane z hemoroidami. U kobiet w ciąży hemoroidy to powszechna dolegliwość. Na hemoroidy skarży się często wiele ciężarnych kobiet.

Leczenie to podstawa

Niezależnie od tego czy do gabinetu lekarza zgłasza się młody pacjent czy też starsza osoba, leczenie hemoroidów (zobacz) to podstawa. Nie wolno dopuścić do tego aby problem się zaostrzył. Później będzie już tylko gorzej. Należy uchwycić problem z hemoroidami w najwcześniejszym stadium. Wtedy jest największa szansa na wyzdrowienie. Nie trzeba będzie nawet wdrażać operacyjnego leczenia. Wystarczą zwyczajne leki z apteki. Oczywiście takie leki musi dobrać lekarz diagnozujące uprzednio pacjenta na wizycie lekarskiej i wykonując badanie. Badanie jest konieczne do prawidłowego postawienia diagnozy, więc trzeba odłożyć na bok wstyd i wątpliwości. To wszystko dzieje się dla dobra pacjenta.

Zaawansowany problem

Leczenie hemoroidów może zająć się także chirurg ogólny. Niekoniecznie będzie to lekarz proktolog. Na samym początku warto pójść po prostu do lekarza rodzinnego i opowiedzieć o swoim problemie. Lekarz rodzinny również będzie mógł pomóc na początku leczenia zanim pacjenta obejrzy specjalista. Być może leczenie wdrożone przez lekarza rodzinnego okaże się skuteczne i wizyta u specjalisty nie będzie konieczna. Tak może zdarzyć się na początkowym etapie pojawienia się hemoroidów, kiedy nie są one jeszcze zbyt zaawansowane i nie krwawią.