Zdrowie

Koronawirusowe porady

Koronawirus to wirus zbudowany między innymi z błony tłuszczowej zwanej też lipidową. Można mu zapobiegać poprzez zastosowanie odpowiednich środków chemicznych, w tym mydła, alkoholu i innych preparatów służących do dezynfekcji. 

Jak zapobiegać koronawirusowi?


Dotychczas nie wynaleziono odpowiedniego leku, który byłby odpowiedni do leczenia koronawirusa. Osoby, które zdążyły już zakazić się nim otrzymują tylko i wyłącznie leczenie objawowe. Można natomiast zapobiegać koronawirusowi poprzez stosowanie się do kilku prostych zasad. Po pierwsze, należy często myć ręce, gdyż to właśnie na nich można przenieść zakażoną wydzielinę. Co więcej, koronawirus rozprzestrzenia się w trakcie kichania i kaszlu w miejscach zatłoczonych, gdzie odległość pomiędzy poszczególnymi osobami jest mniejsza niż 1 metr. W takich sytuacjach należy kichać i kaszleć wyłącznie w chusteczkę lub też w wewnętrzną stronę łokcia. Rozwinięcie powyższych porad na stronie: https://dragonmask.pl/blog/koronawirus-porady.

Co jeszcze można zrobić, aby ustrzec się przed koronawirusem?

Zaleca się noszenie przy sobie środka dezynfekującego, którego można używać w razie potrzeby. W momencie zetknięcia się w osobą kichającą lub kaszlącą należy się zdezynfekować, można także przecierać ręce odpowiednim środkiem w każdej sytuacji, gdy ma się styczność z jakimikolwiek przedmiotami w miejscach publicznych. Co więcej, należy nosić na twarzy maskę.