lek na katar
Zdrowie

Katar – czy da się go leczyć?

Nie da się zaprzeczyć, że katar oznaczający przeziębienie nie należy do miłych, jednak trzeba także zdawać sobie sprawę z tego, że jego leczenia jest trudne. Tutaj kłania nam się powiedzenie, że katar leczony trwa 7 dni, a nieleczony tydzień. I faktycznie często tak to wygląda, a lek na katar, który skróciłby trwanie tej dolegliwości właściwie nie jest dostępny. W grę wchodzą ewentualnie środki, które mają łagodzić dolegliwości z katarem związane. 

Spray do nosa na katar – zmniejszenie dolegliwości 

spray do nosa na katar

Dostępne w sprzedaży leki na katar to przede wszystkim takie propozycje, gdzie mamy dostępne środki mające zmniejszać dolegliwości z katarem związane. Dlatego na uwadze można mieć spray do nosa na katar, który ma sprawiać, że odczuwalne przy katarze dolegliwości będą mniejsze. Katar powoduje bowiem obrzęk błony śluzowej, co może utrudniać swobodne oddychanie. Stosując spray do nosa będzie można ten obrzęk zmniejszyć. 

Jak poradzić sobie z katarem? 

Dzięki zmniejszeniu obrzęku w nosie przez zastosowane areozolu będzie można lepiej oddychać, śluzówka będzie obkurczona, a jednocześnie będzie można liczyć na to, że dojdzie do jej lekkiego wysuszenia i wydzielina z nosa będzie mniej dokuczliwa. Warto więc z tego skorzystać i sięgać po takie środki, dzięki którym walka z katarem może się okazać skuteczniejsza. Trzeba jednak pamiętać, że ze stosowaniem takich środków nie można przesadzać, ponieważ zbyt długie ich stosowanie może powodować nadmierne wysuszenie śluzówki, a to będzie powodowało  pojawienie się problemów z podrażnieniami.