Jak wybrać dobrą maskę antysmogową?

Maski antysmogowe są coraz częstszym widokiem na polskich ulicach. Nic w tym dziwnego – jakość powietrza w polskich miastach regularanie spada poniżej wszelkich norm. Polacy biorą więc sprawy w swoje ręce i zaopatrują się w indywidualne osłony twarzy, aby chronić swoje płuca przed smogiem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wybrać najlepszą maskę antysmogową, przeczytaj ten artykuł!

Jakie maski antysmogowe są skuteczne?

Nie każda dostępna w sklepie maska stanowi skuteczną osłonę przed smogiem. Tania maseczka chirurgiczna nie jest w stanie powstrzymać niebezpiecznych pyłów smolistych (PM 2,5 i PM 10).

Absolutnym wymogiem minimum jest maska, zaopatrzona w dobrej jakości filtr. Więcej o rodzajach filtrów do przeczytania tutaj.

Filtr do masek antysmogowych – rodzaje

Podstawowe typy filtrów antysmogowych to:

  • Filtr węglowy – Może pochłaniać do 99,9% pyłów z wdychanego powietrza! Doskonałe zabezpieczenie przed smogiem, pyłkami traw i większością bakterii i wirusów.
  • Filtr HEPA – wyłapuje niebezpieczne zanieczyszczenia z powietrza dzięki oddziaływaniom elektrostatycznym. Chroni nie tylko przed smogiem, ale także m.in. kurzem i roztoczami.
  • Filtr bioaktywny – montowany w maskach typu U-Mask. Najlepszy do ochrony przed drobnoustrojami; zawarte w nim enzymy niszczą każdy  zarazek natychmiast po jego osadzeniu na masce!
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie