Jak sobie radzić w okresie menopauzy?

Można powiedzieć, że menopauza zamyka pewien etap w życiu kobiety. W porównaniu do mężczyzn i andropauzy sprawa wygląda zdecydowanie inaczej, ponieważ mężczyzna może zostać ojcem w późniejszym wieku, natomiast kobieta już nie. Pojawia się jednak pytanie, jak sobie radzić w okresie menopauzy oraz na co kłaść nacisk? Jesteśmy przekonani, że lektura naszego artykułu wyjaśni te zagadnienia.

Jak sobie radzić w okresie menopauzy?

Wspomnieliśmy we wstępie, że menopauza to taki okres, który kończy pewien etap i tak rzeczywiście jest. Przejście w stan bezpłodny sprawia, że kobieta nie może już zajść w ciążę. Zmniejszające wydzielanie się estrogenów sprawia, że pojawią się jej objawy przez 4 lata. Menopauza przypada na okres od 44 do 56 roku życia kobiety. Nie jest to łatwy okres i wsparcie rodziny jest bardzo istotne. Ważne, by wsparcie było przez bardzo długi okres i pokazywać kobiecie, jak piękne życie może być, nawet gdy kobieta nie może zajść w ciążę. Trzeba powiedzieć, że kobiety przechodzą ten okres ciężko, ponieważ często towarzyszą temu problemy psychiczne, wzrost wagi, spadek libido i właśnie rola męża i pozostałej części rodziny jest nieodzowna.

Wsparcie farmakologiczne

Lek na menopauzę z pewnością są środkiem, który kobiety mogą zażywać. Produkty zawierają izoflawony sojowe czy też len, wyciągi z szyszek, witaminy i minerały sprawiające, że u kobiety zmniejsza się uczucie zmęczenia, jak również korzystnie wpływają na gospodarkę hormonalną. Warto pamiętać, że tabletki na menopauzę nie mogą być jedynym sposobem dbania o siebie w tym trudnym okresie. Dobrym rozwiązaniem jest aktywność fizyczna, jak również odpowiednia dieta, jak i sen.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie