drogi moczowe
zioła

Jak poradzić sobie z bakterią coli

Bakteria Coli w moczu jest przyczyną większości zakażeń naszych dróg moczowych. Jest powodem wielu nieprzyjemnych objawów i znacznie utrudnia nam życie w okresie zakażenia. Dlatego warto znać sposoby jak sobie z nią poradzić, aby nie dopuścić do dalszej infekcji i jak najkrócej męczyć się z przykrymi przypadłościami.

Sposoby na zwalczenie E-coli.

Jednym z najskuteczniejszych metod leczenia tej bakterii jest picie wywarów ziołowych. Bakteria coli sama w moczu nie zniknie. Musimy ją wydalić i im szybciej to zrobimy tym lepiej dla nas. Po pierwsze powinniśmy pić bardzo dużo wody, może być taka z dodatkiem wyciśniętej cytryny. Bardzo pomocna będzie herbatka z pokrzywy, ponieważ ma działanie moczopędne i odkażające. Doskonale zapobiega zatrzymywaniu wody w naszym organizmie, a co za tym idzie także szkodliwych substancji. Aby złagodzić przykre napięcie i dyskomfort, bardzo pomocny będzie liść mięty podany w formie wywaru. Niezastąpiony i łagodzący nieprzyjemne dolegliwości układu żółciowego jest też rumianek. Picie ziół jest o wiele lepsze w leczeniu coli, ponieważ nasz organizm się od nich nie uodparnia tak jak w przypadku leków.

 

Zioła mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie niszczymy sobie flory bakteryjnej tak jak się to dzieje podczas przyjmowania leków i nie narażamy się na wystąpienie szkodliwych środków ubocznych. Warto zagłębiać wiedzę z ziołolecznictwa, bo jest doskonałą alternatywą dla medycyny współczesnej.