Sulforafan – korzystny na wiele schorzeń

warzywne lekarstwo za darmo

Związek który pomaga zwalczyć raka i zapobiegać tworzeniu nowotworów? Okazuje się iż to nie jest mit, taka substancja jest i co ciekawsze, produkuje ją sama natura. Mowa tutaj o związku o nazwie sulforafan, który od kilku lat jest dokładnie badany przez naukowców. Wyniki przeprowadzonych badań i różnorodnych eksperymentów są zaskakujące i jednoznaczne – sulforafan może uchronić organizm przed powstawaniem nowotworów oraz wspomagać jego leczenie.

Jakie efekty daje sulforafan?

duże opakowanie sulforafanu w tabletkachSulforafan to związek naturalny, występujący w roślinach z grupy krzyżowych, którego główną cechą jest to, iż inicjuje zjawisko apoptozy. Jest to naturalny proces śmierci komórki, podczas które te, które są uszkodzone lub obumarłe zostają usunięte z organizmu. To właśnie ten czynnik sprawił, że związek nazwany został przeciwnowotworowym, bowiem w taki sam sposób usuwane są z organizmu komórki rakowe. Aby uzyskać efekt wywołania tego zjawiska wystarczy regularnie przyjmować związek, zawarty w roślinach.

Gdzie można znaleźć sulforafan?

Sulforafan znajduje się naturalnie w roślinach z rodziny krzyżowych. Kapusta, brukselka, kalafior czy nawet rzodkiew są jego źródłem, jednak pod względem jego zawartości na pierwszym miejscu stoi brokuł. O wiele lepiej jest także spożywać kiełki brokuła, które w porównaniu z dojrzałą rośliną mają znacznie więcej tego związku, nawet o sto razy. Co ciekawsze, działanie przeciwnowotworowe nie jest jedynym, jakie można zauważyć przyjmując regularnie sulforafan. Redukuje on także szkodliwe formy tlenu o ponad 70 procent, co oznacza znacznie większą odporność na powstawanie różnorodnych stanów zapalnych i tym samym znacznie lepszy stan organizmu. Przeprowadzone badania dowiodły także, iż sulforafan wpływa skutecznie na obniżanie cukru we krwi, dlatego też jest związkiem polecanym dla diabetyków.