herbata konopna susz
Zdrowie

Herbata konopna

Choć w niektórych kręgach herbata konopna wciąż może budzić konsternację, to warto na wstępie zaznaczyć, że jest to produkt niezwykle cenny ze względu na swoje właściwości prozdrowotne, a do tego też legalny i wbrew niektórym opiniom bezpieczny do stosowania.

Walory herbaty konopnej

herbata konopna susz

Znawcy tematu doskonale wiedzą, że herbata konopna słynie z niezwykle dobrych właściwości prozdrowotnych. Wszystkie one wynikają z obecności w liściach herbaty związku znanego jako CBD. Ponadto herbata ta jest bogata w witaminy i minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Dlaczego warto pić herbatę konopną?

Wiele przeprowadzony badań wskazuje, że regularne picie herbaty z liści konopi ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Picie herbaty konopnej poprawia jakość snu, a także pomaga w walce z migreną. Polecana jest dla osób, które cierpią z powodu skurczy mięśni oraz zaburzeń układu oddechowego. Od wieków wiadomo też, że konopie mają także działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjnie, dlatego też tego typu herbatka może być z powodzeniem stosowana profilaktycznie przy leczeniu przeziębień lub w okresach wzmożonej zachorowalności np. na grypę. Co więcej, konopia (Cannabis sativa) jest źródłem witaminy B oraz E, związków znanych jako CBD, a także minerałów takich jak magnez, fosfor, żelazo, wapń oraz sód. Coraz więcej osób jest świadoma walorów herbatki konopnej, tym samym sprawiając, że temat jest coraz bardziej popularne w społeczeństwie i doceniane.

Sprawdź aktualne ceny herbaty konopnej na https://konopnysklep.com.pl/zywnosc/herbata-konopna/