maść na hemoroidy
Zdrowie

Hemoroidy – jak się ich pozbyć?

Hemoroidy jest to jedna z uciążliwych dolegliwości, która może pojawić się w każdym wieku i pogorszyć nasz komfort życia. Pieczenie, swędzenie, uczucie podrażnienia, ból, niepełne wypróżnienia i krwawienia to pierwsze objawy hemoroidalne. Hemoroidy, guzki krwawnicze czyli poduszkowate naczynia żylne położone w kanale odbytu każdego człowieka . Jeśli już mamy tą nieprzyjemną dolegliwość można złagodzić i poratować się różnego rodzaju preparatami na hemoroidy. Należy zawsze pamiętać o konsultacji u lekarza jeśli zmiany nie ustąpią  w ciągu kilku dni lub ulegną pogorszeniu. 

Jak leczymy hemoroidy ?

Farmakologiczne metody leczenia hemoroidów to leki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i leki o działaniu ściągającym oraz maść na hemoroidy. Leki możemy dostać bez recepty m.in. w aptece online Nowa Farmacja. Przede wszystkim są to; tabletki, żele, maści i czopki które zapobiegają uczuciu swędzenie i pieczenie:

– Procto-Glyvenol

– Procto-Hemolan 

– Kriomed (sztyft na hemoroidy)

– Posterisan 

– Proktis- M 

– Rectostop Ultra 

Dobrym wyborem są czopki Proktosedon, który  działa przeciwzapalnie i miejscowo znieczula. Neomycyna-antybiotyk o szerokim zakresie działania, zapobiega wtórnym zakażeniom, likwiduje bakterie, które mogą powodować stan zapalny. Hemoroidy to zawsze wstydliwy problem, ale gdy leki bez recepty nie pomogą warto przełamać wstyd i udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Po badaniu można dostać silniejsze leki na receptę lub skierowane do specjalisty w razie potrzeby. 

Leki na receptę są w postaci; maści, czopków  zawierających Lidokaine,  która miejscowo znieczula, łagodzi świąd odbytu oraz zmniejsza dolegliwości bólowe u pacjentów z guzkami. Należy pamiętać że leki na receptę są dobierane indywidualnie  na czas terapii przez lekarza. Według opinii nie ma najlepszej maści na hemoroidy, którą można uznać za najskuteczniejszą. Nie ma też jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż każdy przypadek jest inny. I nie znaczy fakt że jedna masć pomogła jednej osobie, to pomoże drugiej. 

Jak zapobiegać powstawaniu hemoroidów ? 

Aby zapobiec rozwojowi choroby hemoroidalnej należy przede wszystkim przeszczegać prawidłowej diety, nie zapominając o odpowiednim nawodnieniu organizmu i o regularnej aktywności fizycznej.  W diecie powinno się ograniczyć alkohol,  papierosy i produkty powodujące wzdęcia i zaparcia.