ziola-oczyszczajace-organizm
zioła

Detoks organizmu – czyli jakie zioła wybrać?

Na czym właściwie polega detoks? Co dzięki niemu zyskasz? I najważniejsze: jakie zioła mogą w tym pomóc? Tego dowiesz się z tekstu! 

Zioła oczyszczające – na czym polega ich działanie?

Nie ma co ukrywać – generalnie odżywiamy się nie najlepiej. Często sięgamy po fast foody czy słodycze, zaś owoce i warzywa nie pojawiają się na naszych stołach tak często, jak powinny. Do tego żyjemy w środowisku niesprzyjającym zdrowiu – pełnym szkodliwych oparów, dymu papierosowego, czy smogu. Dlatego też raz na jakiś czas warto zafundować organizmowi porządny detoks, dzięki któremu wydalimy z niego większość szkodliwych substancji. Pomogą w tym zioła. Ich działanie jest bardzo proste – „uwalniają” toksyczne składniki, które następnie usuwane są z organizmu przez mocz bądź kał. Należy więc spodziewać się, że po zastosowaniu ziół oczyszczających, możemy być zmuszeni do częstego korzystania toalety, przez krótki czas (do kilku dni).

Ofertę ziół oczyszczających organizm, znajdziesz na: https://polskizielarz.pl/pol_m_Ziola-lecznicze_Ziola-oczyszczajace-organizm-480.html

Jakie rośliny mamy do dyspozycji?

Bardzo popularną rośliną – wpływającą korzystnie na całe ciało – jest pokrzywa. Te łatwo dostępne zioło ma silne działanie moczopędne. Dodatkowo zawiera wiele witamin, „kuracja” ma więc charakter dwustronny. Inną propozycją jest bratek. Ten kwiat nie niesie co prawda tak ogromnego pokładu witamin jak pokrzywa. Posiada jednak inną zaletę – doskonale wpływa na układ moczowy. Dlatego też poleca się go osobom mającym problemy z nerkami czy pęcherzem moczowym. Z kolei osobom, chcącym przy okazji detoksu organizmu wzmocnić wątrobę czy pęcherzyk żółciowy, poleca się mniszka lekarskiego. Jego zaletą jest również łagodne działanie – proces przeczyszczania nie będzie tak dotkliwy.