nasiona dla początkujących
zioła

Czym różnią się nasiona dla początkujących od tradycyjnych? Wszystko co warto wiedzieć o tej metodzie uprawie konopi

Marihuana potrafi produkować bardzo duże plony, jeżeli jest odpowiednio zadbana. Profesjonalni hodowcy mogą osiągnąć nawet do pół kilograma konopi na jedną roślinę w przypadku warunków indoor lub outdoor. Kluczowy jest nie tylko sam wzrost rośliny, czy jej wysokość, a to czy w ogóle wykiełkuje, i czy będzie miała odpowiednią płeć.

Jak zacząć uprawiać konopie? Odpowiedź to nasiona dla początkujących

nasiona dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynamy uprawiać konopie, raczej nie mamy czasu na eksperymenty, a także tworzenie własnych krzyżówek. Powinniśmy zatem postawić na sprawdzone rozwiązania, do których można z pewnością zaliczyć konopie, które posiadają modyfikacje genetyczne. Do takich można zaliczyć feminizowane, a także nasiona auto.

Oba rodzaje są zwykle skrzyżowane razem, aby mogły jednocześnie kwitnąć, a także wyprodukować kwiaty, które są możliwe tylko w przypadku rośliny płci żeńskiej.

Wybór nasion dla początkujących nie powinien być problematyczny

Zakup nasion dla początkujących jest dziś dość prosty. Wystarczy szukać tych, które są oznaczone jako feminizowane, a także posiadają krótki czas kwitnienia, a także ich kwitnienie jest możliwe bez udziału dużej ilości światła i zaawansowanej fotosyntezy. Niezależnie od tego czy chcesz wybrać hybrydę, sativę, indicę, na pewno znajdziesz odmianę, która będzie zdolna do wytworzenia odpowiedniego plonu, w interesującym cię czasie, bez skorzystania z profesjonalnej aparatury.

O łatwości uprawy świadczą też niektóre czynniki, które mają wpływ na odporność na atmosferę, a także temperaturę i ilość wody. Niektóre konopie są niczym kaktusy, jednak niektóre wymagają bardzo czujnego oka i reakcji na wszelkie niepokojące objawy.