Zdrowie

Czy apap można podać maluchom?

Chore dziecko – ogromny problem, który potrafi zepsuć różne plany. Ale nic na takie przypadki się nie poradzi. Trzeba tylko zacisnąć zęby i mieć nadzieję, że choroba jak najszybciej zostanie pokonana. Tym bardziej, że w aptekach jest tyle specyfików, które mają różną skuteczność. Wśród nich jest apap dla dzieci. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy jest to specyfik, któremu faktycznie można zaufać?

Mamo, ale boli!


Oj, a najgorsze, jeżeli dziecko nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co go tak naprawdę boli. Głowa, a może tylko ząb? Czy jednak ręką lub coś w brzuszku? Wszystko? Czas działać! Apap w saszetkach dla dzieci to specyfik, który można bardzo łatwo otrzymać w aptekach takich jak ta: https://www.nowafarmacja.pl/apap-dla-dzieci. Jego cena nie jest wysoka. Tego typu preparaty zalicza się do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Wielu lekarzy poleca ten lek przy pierwszych objawach przeziębienia. Co więcej, można również pomyśleć o tym, jeżeli dziecko sygnalizuje lekkie bóle głowy, czy też zęba. Aczkolwiek, zawsze warto zwrócić uwagę na to, jak taki specyfik należy podawać. Tzn. należy zwrócić uwagę na kategorię wiekową, jak również wagę malucha. Nie można podawać tego leku dzieciom, które nie skończyły trzeciego miesiąca życia.

Przeciwwskazania do podania


Apap przeziębienie dla dzieci wykazuje się dużą skutecznością. Prawdopodobnie dzięki temu, że głównym składnikiem jest paracetamol. Chociaż nie można pomijać ważności pozostałych elementów. Należy jednak wiedzieć, że istnieją pewne przeciwwskazania do podania tego leku.

Otóż zawsze należy pamiętać o tym, aby apap dla dzieci w tabletkach nie łączyć z innymi preparatami, jakie w swoim składzie posiadają paracetamol. Trzeba również upewnić się, że maluch nie posiada uczulenia na żaden ze składników. W szczególności, jeżeli mowa jest o sacharozie. Wśród innych przeciwwskazań należy wymienić te osoby, jakie na co dzień zmagają się z takimi chorobami, jak:

zaburzenia czynności nerek,
astma oskrzelowa,
niedokrwistość hemolityczna,
zapalenie wątroby,
zespół Gilberta.